fbpx

Kup.cup – Keramický kreativní ateliér.

Kurzy a workshopy

Jednorázové kurzy

Naše kurzy jsou ideální pro úplné začátečníky, kteří se chtějí poprvé seznámit s točením na hrnčířském kruhu. Naši zkušení lektoři vám rádi ukážou základy této umělecké techniky a pomohou vám objevit krásu a radost z tvoření na hrnčířském kruhu. Těšíme se na vaši účast a společně strávené chvíle plné kreativity a inspirace!
Navrh bez nazvu 1

Jedno - kurz

Kurzy jsou ideální pro ty, kteří se chtějí poprvé seznámit s točením na hrnčířském kruhu a vyzkoušet si práci s hlínou na vlastní pěst.

Navrh bez nazvu 3

Dvou - kurz

Kurz se skládá ze dvou workshopů, během nichž se budete seznamovat se základy hrnčířství na kruhu a dekorováním pomocí glazur, engob a jiných technik.

Navrh bez nazvu 5

Keramika na doma

Máte u nás možnost zakoupit hlínu pro tvorbu vlastních výrobků. Po dokončení je stačí přinést zpět, my je vypálíme a dokončíme dekorací v našem atelieru. Nemusíte se o nic starat

Pravidelné kurzy

Nabízíme inspirativní kurzy pro všechny věkové skupiny –  rodiče i dospělé. Modelování, točení na hrnčířském kruhu, dekorování a další dovednosti vás čekají. Společné tvoření pro rodiny a možnost objevovat vlastní umělecký styl pro dospělé. Přijďte zažít radost ze tvoření a odneste si krásné výrobky a nové zážitky
Navrh bez nazvu 8

Kurzy pro dospělé

Kurzy keramiky jsou primárně určeny pro dospělé účastníky. Naše kurzy se zaměřují na modelování a tvarování z volné ruky, stavění z plátů, točení na hrnčířském kruhu a jiné.

Tematické kurzy

Kurzy jsou zaměřené na různé techniky práce s hlínou, dekorovaní či netradičních forem práce. probíhají skupinově nebo samostatně v předem určený den. Kurzy jsou nabízíme během celého roku v dane termíny
Keramické kurzy České Budějovice

Technologie keramiky

Keramický kurz zaměřený na technologie výroby keramiky zahrnuje široké spektrum témat, jako je výběr vhodné hlíny, modelování, práce na hrnčířském kruhu, zdobení a glazování.

Navrh bez nazvu 6

Lití do sádrové formy

Kurzy lití do sádrové formy jsou určeny pro ty, kteří chtějí se naučit vytvářet různé výrobky pomocí této techniky. V kurzu se účastníci dozvědí, jak zhotovit sádrovou formu a jak ji použít k vytvoření konkrétního výrobku.

Navrh bez nazvu 8

Kurzy modelovaní

Kurzy modelování jsou zaměřeny na výuku technik tvorby modelů či soch.

FAQ

Otázky týkající se kurzů a našeho ateliéru

O jaký zážitek se jedná?

Vytvoříte si svůj vlastní stylový produkt z keramiky, od samého začátku až do konce. Zaleží jaký kurz si vyberete.

Jak fungují naše kurzy?

Zarezervujte si místo a kurz online nebo v našem ateliéru. Personál během tvorby rád pomůže. Kurzy trvají od 1 hodiny až po delší dobu, v závislosti na rozsahu návrhu. Materiál a pomůcky budou poskytnuty.

Je nutná rezervace?

Rezervace není povinná, avšak kvůli omezené kapacitě studia doporučujeme vytvořit rezervaci minimálně 3 hodiny předem. Rezervace lze provést online, telefonicky nebo osobně.

Kdy si můžu odnést hotový produkt?

Výrobek si vyzvednete do 2-3 týdnů, záleží na rozsahu a kurzu. Schnutí materiálu trvá cca týden, délka závisí na technice dekorování. Možnost zaslání poštou.

Máte ochranné prostředky na oděv?

Ano, před začátkem obdržíte zástěru a veškeré keramické materiály lze snadno vyčistit či oprášit po zaschnutí z oděvu.

Jaké jsou používané materiály?

Vyrábíme produkty z nejkvalitnějších materiálů, které zvládnou náročné používání v myčce na nádobí, troubě i mikrovlnné troubě, a zajišťujeme tak trvanlivost v každodenním životě.